چاپ        ارسال به دوست

برگزاری چهاردهمین کنگره نفرولوژی در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهاردهمین کنگره نفرولوژی ، به همت مرکز تحقیقات نفرولوژی از 23 لغایت  25 آبان ماه ۹۷ در تالار امام مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) برگزار شد.
چهاردهمین کنگره نفرولوژی با عنوان اختلالات استخوان و مواد معدنی در بیماران کلیه و با حضور دكتر لسان پزشكي رئیس بخش دیالیز و نفرولوژی، دکتر نجفی هیئت‌علمی نفرولوژی و دبیر اجرایی کنگره، دکتر مینو هیئت‌علمی نفرولوژی و دبیر علمی کنگره و جمعی از نفرولوژیست های کودکان و بزرگ‌سالان، روماتولوژیست های کودکان و بزرگ‌سالان، فوق تخصص‌های غدد، متخصصین اطفال، متخصصین داخلی، پزشکان عمومی، فیزیوتراپ‌ها و ارتوپدها در این کنگره شرکت داشتند.
توضیح اینکه در کنگره سه‌روزه نفرولوژی، از دو جلد کتاب با موضوعات کلسیم، منیزیم و کلیه؛ فسفر، استخوان و کلیه رونمایی شد که از دیگر دستاوردهای کنگره امسال بود و آخرین یافته‌های روز در قالب 65 مبحث جداگانه مطرح شد.
اختلالات کلسیم، فسفر و منیزیم باعث طیف وسیعی از بیماری‌ها می‌شود که می‌تواند به‌صورت اولیه یا ثانویه به سایر بیماری‌ها ایجاد شوند و اختلالات فراوانی در سیستم‌های مختلف بدن به‌ویژه قلبی –عروقی و اسکلتی ایجاد کند. که در نارسایی کلیه این مشکلات و بیماری‌های مربوط به مینرال و استخوان، شدیدتر است. لذا با توجه به این موضوع و به همت جمعی از اساتید برتر نفرولوژی کشور و وابسته به مرکز تحقیقات نفرولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و قطب علمی آموزشی نفرولوژی کشور با سرپرستی استاد مسلم نفرولوژی دکتر محبوب لسان پزشکی، در این کتاب به اختلالات کلسیم، فسفر، منیزیم و استخوان بخصوص در بیماران کلیوی پرداخته‌شده است.
و در پایان کتاب خلاصه مقالات کنگره هم در اختیار شرکت‌کنندگان قرار گرفت که اختلالات و بیماری‌های ناشی از کلسیم، منیزیم، فسفر و اختلالات استخوانی به‌ویژه در بیماران مبتلابه نارسایی کلیه جزو محورهای اصلی کنگره است


١٠:٠٢ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٨٢٠٢٧    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج