چاپ        ارسال به دوست

برگزاری همایش یک روزه تازه های علمی بدخیمی معده در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

گالری عکس

 به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، همایش یک روزه تازه های علمی بدخیمی معده پنجشنبه 12 مهرماه 97 در تالار شهید میرزایی انستیتوکانسر مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) با حضور جمعی از متخصصین رشته های مختلف سرطان شناس برگزار شد.

 

این همایش یک روز درباره مهم‌ترین و جدیدترین موارد سرطان‌های بدخیمی معده که به موضوعات مختلف علمی درزمینه رویکردهای چند تخصصی درمانی، مصرف دخانیات، رابطه تغذیه و بیماری، نحوه پیشگیری آن پرداخته شد.

 

به گفته دکتر میری عضو هیئت‌علمی انستیتو کانسر دانشگاه علوم پزشکی تهران و فلوشیپ جراحی انکولوژی و دبیر علمی این همایش، این مورد بیماری از شایع‌ترین سرطان‌های مردان در کشورهای درحال‌توسعه محسوب می‌شود و آمار مرگ‌ومیر بالایی دارد و علت آن را مراجعه دیرهنگام بیماران برای دریافت درمان است. وی افزود بروز تعداد ابتلای این بیماری در حدود 12 هزار سرطان معده در سال در کشور است.

 

گفتنی است تومور بوردهای مختلف با موضوعات تخصصی متنوع شامل سرو گردن، پستان، گوارش در مرکز انستیتو کانسر مجتمع  به‌صورت روزانه  آماده خدمت‌رسانی است. که مهم‌ترین و پیچیده‌ترین موارد ارجاعی بیماران سرطانی مجتمع و یا از سایر مراکز دولتی و خصوصی سراسر کشور موردبحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد و همچنین  این تومور بوردها سابقه فعالیت بیش از 4 دهه  با حضور گروه‌های مختلف پزشکی و تخصصی می‌باشد.


١٢:٤٢ - دوشنبه ١٦ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٨٠٦٢٠    /    تعداد نمایش : ١٠٧خروج